Sezon sonunda yapmak mümkün olsa da, yapmaya bakacağız.

Bu, Madrid ekibinin son haftalarda yaşadığı ikinci olay. Bu Çarşamba günü, İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu (RFEF) Müsabaka Komitesi, Alcorcón’un LaLiga SmartBank’ın 4. gün maçında Real Zaragoza’ya karşı uygunsuz bir hizalama yaptığını anladı ve maçı kaybettiğini düşündü.

LaLiga, Alcorcón-Ponferradina’yı dört koronavirüs vakası nedeniyle askıya almak istedi

Sabadell yeni bir yenilgi alıyor

Oyun 3 Ekim’de Santo Domingo Stadyumu’nda oynandı ve Alcorcón, ertesi gün sahada dokuz dakika boyunca yan dosya ile beş oyuncuyla antrenman yaparak bu yasadışı hizalamayı yaptığını kabul etti.

Bir Grand Prix haftasında son yılların en alışılmadık Perşembe günü, tek bir kahramanı olan bir basın toplantısıyla başladı: Dorna CEO’su ve şampiyonanın başı Carmelo Ezpeleta. Basın odasında ilk ifadeler böyle yayınlandı. Son günlerde olup biten her şeye ışık tutacak ve bu karmaşık sezonda Dünya Kupası organizasyonunun izleyeceği çizgileri ve koronavirüs nedeniyle birçok değişiklikle birazcık çizecek bir görünüm.

03/05/2020

03/06/2020 tarihinde 11:02 CET

Nil Banos

Konular

MotoGP – GP Katar

Ezpeleta bunu temin etti "Şampiyonayı mümkün olan en iyi koşullarda ve mümkün olan maksimum sayıda yarışla kutlamaya çalışmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız.". Ve bu Katar GP’si için, premier kategorinin yarışı çoktan iptal edildi. Dahası, Losail’de sadece Moto2 ve Moto3 yarışır ve sezonu açar. "Moto2 ve Moto3 testlerinin birkaç gün önce bittiğini ve zaten buradaydılar diye şanslıydık. Bu, en azından bu iki ırkı ve Asya Yetenek Kupası şampiyonasını kutlamamızı kolaylaştırdı."Ezpeleta dedi.

Açık olan şu ki "Katar GP’nin MotoGP yarışı iptal edildi"Dünya Kupası’nın aynı başkanının söylediği gibi. Ezpeleta, Losail pistinin rotada drenajı iyileştirmek ve yeniden yüzeye çıkmak için bazı çalışmalar yapmayı beklediğini, her şeyin zaten planlandığını ve bunun olası bir tarih bulmayı zorlaştırdığını belirtti. "Sezon sonunda yapmak mümkün olsa da, yapmaya bakacağız. Amacımız mümkün olan maksimum yarışları yapmaktır.", iddia etti.

Dorna’nın CEO’su, neyin normal olarak geliştirilebileceğini ve nelerin değiştirilmesi gerektiğini öğrenmek için Dünya Kupası’nın ilgili makamlarla kalıcı olarak nasıl toplantı yaptığını yeterince ayrıntı vererek açıkladı; bu hafta sonu MotoGP’de olduğu gibi.

Biraz farklı olan bu ilk GP’den sonra, ayın geri kalanında da işler değişti. Ve Tayland’da yapılması gereken sezonun ikinci testi Ekim ayının ilk hafta sonuna ertelendi. "Motorland GP’yi bir hafta daha ilerletmeyi kabul eden Aragon Hükümeti sayesinde, bir hafta önce Aragon’u ve Motorland’ın başlangıçta planlandığı haftayı Tayland’ı kutlayacağız.", Carmelo Ezpeleta’yı belirtti.

Jorge Lorenzo, Katalan GP’sinde Yamaha ile yarışma daveti aldı

Katar GP, programlarını MotoGP olmadan değiştiriyor

Bu karmaşık Mart ayından sonra, Dünya Kupası’nın normal olarak Amerika ve Arjantin GGPP’sinin planlandığı Nisan ayında gerçekleşmesi planlanıyor. "Bugün bu iki yarışın o günlerde yapılması planlanıyor, ancak koronavirüsün çılgınlığı her gün pratik olarak değişmesidir. Ama şu anda normal şekilde yapılması planlanıyor"Dorna CEO’su yorumladı. Ezpeleta şunu ekledi: "Tüm materyalleri göndermeyi bekliyoruz, ancak bir şey değişirse fikrimizi değiştireceğiz".

Tayland Sağlık Bakanlığı, bu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 22 Mart’ta yapılması planlanan Tayland MotoGP Grand Prix kutlamalarını koronavirüsün yayılmasını durdurmak için önleyici bir şekilde askıya aldığını bildirdi.

03/02/2020

03.03.2020 tarihinde 12:52 CET

Laura López Albiac @Filmdenkare

Konular

Koronavirüs superbetin güncel adresi

AFP ajansı tarafından öngörüldüğü üzere, Sağlık Bakanı ve Tayland Başbakan Yardımcısı Anutin Charnvirakul, Hükümet Konağında bir zirveye başkanlık etti ve ardından büyük ödülü iptal etme kararını açıkladı, bu da Katar GP’nin askıya alınmasına katkıda bulunuyor. birinci sınıf MotoGP.

"Yarışın iptal edildiğini söylemeyeceğim, ancak gerçekleştirebileceğimiz anı bulana kadar ertelendi. Nedeni koronavirüstür. Dünyada meydana gelen şartlara uygun hareket etmeliyiz ve bu hem katılımcıların hem de ülkenin menfaatine en iyi karardır.", Charnvirakul tartıştı.

Bakan, birkaç gün öncesine kadar büyük ödüle devam etmekten yanaydı ve Tayland, sağlık kontrol önlemlerini uygulayarak Dorna ve FIM’e garanti vermişti: "Sorun şu ki, işler her gün değişiyor ve şimdi bir pandemiden bahsediyoruz", bu Pazar Tayland medyasına 35 yaşındaki bir vatandaşın virüsten öldüğünü bildiren Charnvirakul’u açıkladı.

Katar … ve şimdi Tayland

Binicilerin ve takım personelinin kategori testleri için günlerdir Losail pistinde olması nedeniyle Moto2 ve Moto3 yarışlarının yapılacağı Katar Grand Prix’sinde yaşananların aksine Sağlık Bakanı Charnvirakul, askıya alınmasını belirtti. Tayland’da tüm motorları etkiliyor ve durum düzelene kadar devam edecek, ancak bazı kaynaklar Eylül’e geçme olasılığını düşünüyor.

5 Nisan’da Austin pistinde yapılması planlanan Amerika Grand Prix’si, yeni sürprizler dışında MotoGP kategori Şampiyonası’nın ilk turu olacak.

Katar MotoGP Grand Prix’i koronavirüs nedeniyle iptal edildi. IRTA, geçtiğimiz haftalarda koronavirüsten etkilenen iki ülke olan İtalya ve Japonya temsilcilerinin gelişinin imkansızlığı nedeniyle Motosiklet Dünya Şampiyonası’nın bu ilk testinin iptal edildiğini tüm takımlara iletti.

03/01/2020

03/05/2020 tarihinde 10: 14’te CET

Konular

Marc Márquez Koronavirüs Alex Marquez

Şimdilik, resmi onay olmadığı için, Katar MotoGP Grand Prix’i, yine iptal edilen Formula 1 Çin GP ve Formula E Sanya Grand Prix’in izinden gidecek.

Ancak bu iki etkinlikten farklı olarak, bu iptalin sadece MotoGP sürücülerini etkilediği ve diğer iki kategorideki sürücüleri etkilemediği göz ardı edilmiyor. Bunun nedeni, Moto2 ve Moto3 sürücülerinin bu günlerde Losail pistinde son sezon öncesi testleri yapmakta olmaları. Hepsine ülkeyi terk etmemeleri ve 2020 Motosiklet Dünya Şampiyonası’nın başlaması planlanan önümüzdeki Perşembe gününe kadar kalmaları söylendi, bu şekilde Moto2 ve Moto3 yarışları yapılabilir.

#MotoGP #QatarGP oturumları iptal edildi.Ayrıntılar https://t.co/205UlEg4UX pic.twitter.com/rMKPSQBPv7

– FIM (@FIM_live) 1 Mart 2020

FIM, IRTA ve Dorna tarafından yapılan ve takımlara aktarılan açıklamadır:

"İtalya’dan gelen yolcuları etkileyen ve etkileyen seyahat kısıtlamaları nedeniyle (diğer ülkeler arasında), Dünya Şampiyonası’nın ana sınıfı Losail’de yarışmayacak.FIM, IRTA ve Dorna, Katar’daki tüm MotoGP sınıfı seanslarının iptal edildiğini duyurmaktan üzüntü duyuyor. Yarış dahil Grand Prix. Devam eden koronavirüs salgını, diğer ülkelerin yanı sıra İtalya’dan gelen yolcuları etkileyen seyahat kısıtlamalarına yol açtı. Bugünden itibaren Doha’ya İtalya’dan direkt uçuşlarla gelen veya son 2 hafta içinde İtalya’da bulunan tüm yolcular en az 14 gün boyunca doğrudan karantinaya alınacak. İtalya hem pistte hem pist dışında Şampiyonada ve MotoGP sınıfında açıkça hayati bir rol oynuyor ve bu nedenle iptal kararı verildi.

Moto2 ve Moto3 sınıflarından takımlar ve sürücüler bu haftanın başlarında Losail International Circuit’te resmi üç günlük test için Katar’da olduğundan, her iki kategoride de yarışlar mümkün olacak. Bu nedenle hafif ve orta sınıflar 6-8 Mart tarihleri ​​arasında yarışacak. Aynı durum, başlangıçta planlandığı gibi Katar Grand Prix’sinde iki yarış yapacak olan Asya Yetenek Kupası için de geçerli olacak.".

Dünya Kupası organizatörü DORNA’nın çoktan Katar Grand Prix’sini korumaya karar verdiğini ve İtalya, Japonya, Malezya, Tayland, Tayvan, Hong Kong, Singapur ve Makao’dan yolcuları Doha’ya vardıklarında bir sıcaklık testinden geçmeye zorladığını hatırlayalım. . Ancak, şimdi daha da ileri gitti ve MotoGP Dünya Şampiyonası’nın ilk turunun iptal edilmesine karar verildiği görülüyor. İkinci yarışa ev sahipliği yapan Tayland da ertelenebilir ve 2020 Dünya Kupası Austin’de başlayabilir.

Fransız ‘L’Équipe’ gazetesi, UEFA’nın önümüzdeki Salı günü Avrupa kulüp müsabakalarını askıya alacağını ve Avrupa Şampiyonasını 2020 yazında yapılması planlanan ve Roma ve Bilbao da dahil olmak üzere on iki Avrupa şehrinde oynanması gereken 2021 yazına erteleyeceğini garanti ediyor. . 

03/12/2020

23: 27’de CET

Javier Giraldo @kafadergisi

UEFA’nın önümüzdeki hafta Avrupa kulüp yarışmalarının askıya alınacağını ve Avrupa Şampiyonası’nın 2021’e erteleneceğini açıklaması bekleniyor, diyor ‘L’Équipe’

UEFA önümüzdeki Salı günü Avrupa futbolunun geleceği konusunda karar vermek için Avrupa düzeyinde (video konferans yoluyla) bir makro zirve topladı: UEFA’nın 55 üye ülkesi, Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) toplandı futbolcular birliği FIFPro ve Avrupa Ligleri

Fransız gazetesi, UEFA’nın "geçici askıya alma" Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin yanı sıra 2021 yazında oynanacak olan 2020 yazı için planlanan Eurocup’un ertelenmesi.